Skip Ribbon Commands Skip to main content

Společnost Marantz uvede svůj talentovaný vlajkový 3D AV receiver SR7005 na trh v srpnu.

VII 08, 2010

Nový vlajkový integrovaný AV receiver SR7005 od společnosti Marantz se vyznačuje plnou kompatibilitou s 3D televizory a HD zvukem, téměř 1kW výkonu, jakož i integrovaným přehrávačem médií. Všechny tyto skvostné technologie jsou uloženy v elegantním šasi opatřeném klasickým kruhovým displejem s tradiční hvězdou Marantz.

Zvukovým "mozkem" systému je digitální signálový procesor (DSP) nejnovější generace 400MHz, 32 bitů Sharc od firmy Analog Devices, který snadno zpracovává dekódování zvuku v rozlišení HD a automatickou ekvalizaci místnosti pomocí technologie Audyssey MultEQ XT PRO. Další technologie od společnosti Audyssey zahrnují zpracování DSX poskytující další reproduktory v široké přední oblasti, dynamickou ekvalizaci na zachování basů a bohatého zvuku při nízkých hlasitostech a funkci Dynamic Volume (dynamická regulace hlasitosti). Nechybí ani podpora formátu Dolby ProLogic IIz pro zlepšení svislého a vodorovného prostorového podání z obou předních kanálů.
 
Ústředním prvkem strhujícího přednesu je šest vstupů HDMI 1.4a, z nichž jeden je ukrytý za předním výklopným panelem pro snadný přístup, čímž je zaručeno, že milovníci filmů i herní nadšenci budou zcela připraveni na budoucnost díky vynikající podpoře 3D videosignálu v rozlišení 1080p HD. Vstupy a dva výstupy HDMI 1.4a modelu SR7005 podporují také průchod signálu HDMI v pohotovostním režimu, zpětný zvukový kanál (ARC) a ovládání pomocí standardu CEC (Consumer Electronics Control).


Stejně působivé je i převzorkování na vyšší rozlišení s kvalitou HD ze zdrojů DVD a dalších standardních zdrojů videosignálu pomocí čipové sady ABT2015 od společnosti Anchor Bay
 
Technologies.Vestavěný digitální přehrávač médií modelu SR7005 podporuje přístup k hudbě a její streaming, jakož i prohlížení fotografií ve formátu JPG uložených v počítači nebo v jednotce disku NAS domácí sítě. Pomocí vstupu USB pro digitální připojení, který je kompatibilní se zařízením iPod, můžete také přistupovat k novým médiím, zatímco síťová zásuvka RJ45 poskytuje připojení k internetovému rozhlasu pomocí služby vTuner a podporuje další hudební služby, například Napster. Port M-XPort poskytuje volitelný příjem bezdrátového signálu Bluetooth pomocí modulu RX101 umožňujícího připojení mobilních zařízení, počítačů PC a dokonce i tabletů iPad.
 
Klasické analogové signály vstupují z vestavěného FM tuneru nebo z analogových vstupních zásuvek či z přenoskového ekvalizéru, který je ideální na přehrávání vinylových desek.


"Svalová" energie systému pochází z obvodů s proudovou zpětnou vazbou osazených moduly HDAM Marantz a z hojně dimenzovaného nízkoimpedančního transformátoru zajišťujícího rychlou dodávku proudu. Transformátor pracuje společně s filtračními kondenzátory na míru a ručně vybranými upravenými součástkami.
 
Tento zesilovací systém s extrémně velkou šířkou pásma, u něhož je impedance v bodě proudové zpětné vazby udržována na velmi nízké hodnotě, čímž je zajištěn velmi nízký fázový posun, byl původně vyvinutý pro signály disků Super Audio CD a je ideální na reprodukci formátů DTS-HD Master Audio a Dolby True HD.
 
K vytěžení nejlepšího možného zvuku z receiveru SR7005 se používá segmentovaná struktura napájení se samostatnými napájecími zdroji pro všechny důležité audio sekce a rozsáhlé vnitřní stínění klíčových součástí pro zamezení elektrického rušení. Nechybí ani režim Pure Direct, který vyřazuje všechny nadbytečné obvody a funkce, například displej.
 
Výsledkem všech těchto technologií je konzervativně odhadnutý výkon 125W do 8 ohmů v každém ze sedmi kanálů s bezchybně přesným tonálním i prostorovým vyvážením provázaný s rychlostí a dynamikou o velmi nízkém zkreslení.
  
A díky svému elegantnímu designu s novým, modře osvětleným kruhovým displejem receiver SR7005 dodává styl i majestát do libovolné místnosti. A krása zde není jen povrchová díky celokovovému šasi osazenému robustními tlumicími nožičkami, které takřka odstraňují vibrace degradující zvuk.
 
Receiver SR7005 bude dostupný od srpna v černém a stříbrnozlatém provedení.