Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz ustavuje další historický milník své referenční kategorie síťovým přehrávačem s DAC NA-11S1

II 24, 2013
Eindhoven, 28 února 2013: Marantz, přední světový výrobce vyspělých audio technologií slaví 60té výročí upsání se hudbě.  Při této příležitosti významně rozšiřuje své portfolio produktů pro dnešní zákazníky uvedením síťového přehrávače a DAC převodníku NA-11S1. 

Tento přístroj přináší zcela novou kvalitu dnešním náročným posluchačům, kombinujíce špičkové zvukové vlastnosti s možností streamování a množstvím variant připojení, to vše v provedení konstruovaném pro co nejjednodušší obsluhu a maximální flexibilitu. Díky výbavě sestávající ze špičkových technologií Marantz, včetně využití vícero HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) jednotek, nabízí NA-11S1 širokou škálu možností připojení rozličných přenosných audiozařízení stejně jako síťovou a PC konektivitu, to vše snadno ovladatelné pomocí dálkového ovladače nebo Marantz Remote App.

NA-11S1, premiový přehrávač síťového obsahu je pravděpodobně ten nejvyspělejší přehrávač, který byl u Marantz kdy zkonstruován. Jeho uvedení do letošní Premium řady je dalším důležitým milníkem v již 60ti leté historii značky Marantz. Díky němu je nyní možné si poslechnout nová media bez kvalitativního omezení, díky možnosti využívat stahování ve vysokém rozlišení dokáže nyní nabídnout studiovou kvalitu u vás doma. Přístroj dokáže reprodukovat dech beroucí kvalitu i z důvodu osazení High Current Audiophile D/A převodníkem DSD 1792 a současně také originálním DSP Marantz a především Digitálním Filtrem PEC777-jde o high-end algoritmus používaný doposud pouze a jen ve profesionálních nahrávacích studiích-nazýváme jej Marantz Musical Mastering. Tento typ filtrace dokáže zachovat podstatně širší zvukovou scénu a perfektní vyváženost. Jeho analogové audio obvody zahrnují proslavené Marantz HDAM-SA2 a HDAM, což spolu s toroidním transformátorem zajišťuje dostatek výkonu, kdykoli je ho potřeba a to vše zabaleno v 5mm silném vrchním poměděném hliníkovém krytu, který minimalizuje vibrace a veškeré přeslechy a rušení. V neposlední řadě Vám pak volitelné digitální filtry umožní zvuk přizpůsobit vlastním požadavkům.

Konstrukce přístroje je podmíněná jak schopností zprostředkovat kompletní frekvenční a dynamický rozsah dnešní hudby, celé bohaté a plné spektrum zvuků, tak i výbavou, NA-11S1 je vybavený například Ethernetovým portem a je možné jej tedy připojit nejen do domácí sítě, přijímat tisíce internetových rádií a streamovat hudbu z různých služeb jako Last.fm nebo Spotify. Dnešní nezbytností je pak Apple Airplay, díky níž může uživatel přehrávat přímo ze své knihovny iTunes a bez ohledu na zdrojové zařízení. Díky DLNA 1.5 kompatibilitě může stejně tak přistupovat ke svému lokálnímu úložišti a do sítě připojených NAS serverů a přehrávat množství audio i video kodeků. Klasické koncerty nebo jiná představení zaznamenaná bez mezer budou díky systém u Gapless play přehrávány bez mezer mezi skladbami.

Přední a zadní panel je navíc vybavený USB konektorem, který dále rozšiřuje možnosti přístroje o využití iPhone a iPod a jejich připojení digitální cestou, která vám nabídne dosud nepoznanou čistotu, dynamiku a bohatost detailů. Přední USB typu A je připravený pro přenosná zařízení a USB paměti. USB – B konektor pracuje v asynchronním režimu pro připojení PC nebo MAC přímo a podporuje 192kHz/24bit ale také DSD 2.8MHz a 5.6MHz pro maximální univerzalitu. Návdavkem je pak nově vyvinutá „Ground/Signal Isolator Technology“ pomáhající redukovat šum v PC pro dosažení co možná nejvyšší kvality a čistoty. Přístrřoj je také vybavený zdvojeným digitálním vstupem, aby jej bylo možné využívat jako vynikající D/A převodník. Analogové výstupy jsou osazeny nesymetrickými RCA i symetrickými XLR konektory, které jsou navíc vybavené možností obrácení fáze pro připojení k předzesilovači. Součástí výbavy je také mimořádně kvalitní sluchátkový zesilovač, který dokonce zahrnuje svůj vlastní HDAM-SA2 obvod a vysoce precizní regulaci hlasitosti.

Marantz skutečně stanoví nový historický milník uvedením svého nového NA-11S1. Tento síťový přehrávač doplní již dříve uvedenou 11S3 řadu, PM-11S3 zesilovač a SA-11S3 Super Audio CD přehrávač. Dostupný bude u všech autorizovaných dealerů Marantz v černém a Champagne provedení od dubna tohoto roku.