Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz inovuje svou sérii Slim Av receiverů!

VII 16, 2014
Eindhoven, červen 2014 – Marantz přední světový výrobce vyspělých audiořešení přichází s novinkou, super slim modelem AV síťového receiveru s již vestavěným rozhraním WIFI a BT. Díky návaznosti na předchozí mimořádně úspěšnou modelovou řadu, také NR1605 disponuje stejným výkonovým potenciálem bez potřeby rozměrné skříně. 

Vyspělé síťové vlastnosti

Stejně jako jeho předchůdce disponuje i NR1605 vyspělými síťovými vlastnostmi, což jej předurčuje k prakticky jakémukoli úkolu na poli síťového obsahu. Vestavěné Airplay rozhraní umožní hladkou komunikaci s Apple přístroji a díky novému BT rozhraní je hračkou i připojení zařízení Android. Díky DLNA certifikaci je také možné přistupovat k obsahu na domácím úložišti, stejně jako poslouchat internetová rádia nebo Spotify (pouze zaplacený Premium Account).  V neposlední řadě dokáže přehrávat i formáty s nízkou kompresí jako Apple lossless, a to i bez mezer-gapless a další formáty s vysokým rozlišením.

 

Vynikající zvuk, díky diskrétnímu zesilovači

Kromě síťových vlastností nabízí Marantz NR1605 vyhlášenou zvukovou kvalitu značky a to díky plně diskrétnímu zesilovači.  NR1605 je vybavený 7mi kanálovým zesilovačem s celkem 90W na kanál. Součástí výbyva jsou samozřejmě také vestavěné dekodéry prostorového zvuku a to i včetně nekomprimovaného Dolby TrueHD a DTS HD Master Audio. Celkem 8 HDMI vstupů zvládne obsloužit plejádu HDMI zdrojů a současně zobrazit nastavovací menu na obrazovce připojené TV. Součástí je i grafické uživatelské prostředí a Setup Assistant a a Audissey calibrace, není tedy nutné studovat manuál, stačí postupovat dle pokynů.

Android nebo iOS

Aby si mohl posluchač skutečně vychutnávat kvalitní reprodukci, musí být obsluha maximálně jednoduchá. Nové modely je možné ovládat pomocí volné aplikace Marantz Remote App. Součástí výbavy je také schopnost propouštět video signál o rozlišení 4K včetně 3D, tedy 4x full HD. Ani zónové ozvučení nezůstane jistě nevyužité, stereo reprodukce rádia nebo jiného stereo zdroje současně s domácím kinem může zásadně ulehčit celou instalaci kina.

Smart Eco mode

Stejně jako mnoho dalších přístrojů letošní modelové řady je i SR5009 vybavený Smart ECO režimem, který významně snižuje spotřebu zařízení v případě plného nevyužití možností přístroje. V případě, že přijde požadavek na větší výkon domácího kina atp. se přístroj sám přepne na Full Power Output.